W pogoni za postępem

Żyjemy w epoce bardzo dynamicznego rozwoju. Nowe technologie pojawiają się praktycznie z dnia na dzień. Niesie to za sobą ogromne plusy, oczywiście trzeba mieć również na uwadze negatywne czynniki.

Obecnie cały czas trwa zaciekła rywalizacja między wielkimi koncernami o dominacje na rynku elektroniki. Walka trwa na wielu polach, producenci nieustannie prześcigają się w udoskonalaniu swoich produktów, nieważne czy chodzi o telefony, tablety, laptopy, czy po prostu o lodówkę.

Elektronika uprościła nasze życie w wielu aspektach. Dzięki niej w mgnieniu oka, mamy dostęp do największych encyklopedii, najświeższych informacji, czy przydatnych treści, jak np. przepis na szarlotkę. Teoretycznie drobne ułatwienia, ale gdyby zabrano je wszystkie, prawdopodobnie życie zmieniłoby się w mękę i stałą tęsknotę za nimi.

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a to niestety wymusza od nas stałą potrzebę przystosowania się do nowych realiów świata. Ponadto powstaje po cichu presja społeczna, która sugeruje nam, że powinniśmy być na czasie i nie zostawać z tyłu. Dla młodych ludzi nie jest to wielkim problemem, ponieważ mają dużą skłonność do zmian. Sytuacja komplikuje się w przypadku osób starszych. Najbardziej konserwatywni bardzo niechętne podchodzą do zmian i na ogół krytykują wszechobecny postęp. Na szczęście każdy pewnie zna wyjątki od tej reguły, wiele osób starszych stara się dotrzymać kroku postępowi i trzeba przyznać, że często się im to udaje.

zapraszamy na nasza stronę http://dron-css.pl/

Opublikowany w Art