Sole do kąpieli, solanki i kąpiele borowinowe – przyjaciele zdrowia i urody

Kąpiele zdrowotne są niezwykle skutecznym remedium na wiele dolegliwości. To także – znana od wieków w wielu kulturach – niezwykle efektowna metoda na zachowanie urody i młodzieńczego blasku. Kąpiele borowinowe, czy też torfowe, to doskonała propozycja dla sportowców, osób cierpiących na reumatyzm i choroby mięśni i stawów, dolegliwości ginekologiczne, choroby układu pokarmowego, stany pourazowe stawów. Lista zastosowań kąpieli borowinowych jest bardzo długa.

Borowina cechuje się wysoką zawartością składników czynnych. Kąpiele borowinowe to niezwykle korzystny zabieg leczniczy polecany osobom w różnym wieku. Bogate w minerały złoża borowinowe to prawdziwa skarbnica. Szczególnym atutem kąpieli borowinowych jest możliwość wykonania ich w domu.
Niezwykle dobroczynne dla zdrowia i urody są również zabiegi solami kąpielowymi. Sole do kąpieli stosowane są od wieków, a dzisiejsza medycyna i kosmetyka oraz kosmetologia czerpią z nich wszystko, co najlepsze. Ogromny wybór soli do kąpieli na rynku sprawia, że mamy ogromne możliwości. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania wielu różnorodnych zabiegów zdrowotnych i pielęgnacyjnych.

W zależności od rodzaju sole do kąpieli wpływają korzystnie na naszą skórę, układ oddechowy, układ kostny, stawy i mięśnie. Stosowane są również w walce z przeziębieniem i jako zabiegi regeneracyjne dla sportowców i nie tylko.

Kąpiele solankowe przeżywają ostatnio prawdziwy renesans. Wody mineralne mają niezwykle dobroczynny wpływ na dobre samopoczucie, ale także zdrowie i atrakcyjny wygląd. Solanki do kąpieli pomagają w walce z chorobami skóry, dolegliwościami kobiecymi, problemami z nadmierną potliwością, chorobami reumatologicznymi. Solanki to również skuteczna broń przeciw nerwicy, stresowi o przemęczeniu. Kąpiele z użyciem solanek stosuje się otyłość i problemy z zatokami. Solanki do kąpieli to także najlepszy przyjaciel naszej urody.
Odnowa biologiczna to niezwykle ważny aspekt dbania o zdrowie i urodę. Zabiegi borowinowe, solankowe oraz te z użyciem soli kąpielowych zapewniają taką regenerację.