Soki i ich znaczenie w naszej diecie

Soki owocowe i warzywne to bardzo ważny element zdrowej i zbilansowanej diety. Oprócz tego, że świetnie smakują, soki posiadają wiele innych zalet. Są one źródłem wielu ważnych witamin, mikroelementów i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Lekarze specjaliści zalecają wypijanie codziennie jednej szklanki świeżo wyciskanego soku. Jest to ważne, by były to świeże soki, ponieważ wtedy zachowana jest w całości ich wartość odżywcza.

Soki i przeciwutleniacze

Soki owocowe zawierają duże ilości witaminy C, E i A, oraz selenu, cynku i innych ważnych pierwiastków, które są uznawane za przeciwutleniacze, czyli zgarniacze wolnych rodników tlenowych. Przeciwutleniacze spowalniają procesy starzenia organizmu oraz usprawniają jego metabolizm. Co więcej, soki wyciskane przeciwdziałają nowotworom i rozwojowi chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Sok z żurawiny, a układ moczowy

Świeży sok z żurawiny zawiera duże ilości witaminy C (czyli kwasu askorbinowego), dzięki czemu wzmacnia nasz układ odpornościowy. Co więcej, nie możemy zapominać o dużej roli żurawiny w prewencji chorób zapalnych układu moczowego.

Detoks sokowy i jego zalety

Najlepszym sokiem do przeprowadzenia detoksu sokowego jest sok pomarańczowy, świeżo wyciskany i niesłodzony. Dzięki takiemu detoksowi jesteśmy w stanie oczyścić organizm z toksyn, szkodliwych produktów metabolizmu oraz metali ciężkich, takich jak rtęć i kadm.

Nadal się zastanawiasz na wprowadzeniem do swojej diety soków? Nie czekaj, sprawdź to sam!

Zapraszamy: https://naturacoldpress.pl/soki/