Pufa meblem wygodnym i wielofunkcyjnym

Przyjemne wnętrze domu i ciepłą atmosferę tworzą jego mieszkańcy. Czas wspólnie spędzony w przytulnej kuchni czy salonie należy nieraz do najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. Do miłego nastroju przyczyniają się niejednokrotnie różne przydatne, duże i małe sprzęty. Należą do nich wygodne pufy otwierane, okrągłe czy kwadratowe lub w formie skrzyni.

Pufa to w gruncie rzeczy mebel wielofunkcyjny. Pełni rzecz jasna rolę miękkiego niskiego taboretu. Sprawdza się doskonale przy większej liczbie gości i zazwyczaj sadza się na nich dzieci. Choć nie brakuje i dorosłych wielbicieli puf. Co więcej, pufa służyć może także jako stosowny podnóżek komponujący się doskonale z wygodnym fotelem. Dla strudzonej pani czy pana domu takie oparcie dla stóp po całym dniu pracy jest niezastąpione.

Pufa otwierana ma również tę zaletę, że jest zarazem swego rodzaju schowkiem na różne podręczne drobiazgi – czytaną aktualnie gazetę, miękki koc, kłębki wełny lub nawet drobne pamiątki. Dzieci zapewne ucieszą się z pufy otwieranej w kształcie skrzyni – to z jednej strony wygodne siedzisko, a z drugiej skrytka dla ulubionych zabawek czy innych ważnych gadżetów.

Warto podkreślić, iż pufy są nieduże – to ich niewątpliwa zaleta w małych pomieszczeniach. Z łatwością schowają się pod ławę. Gdy pufy tapicerowane obite są dobrej jakości materiałem, kontrastowym czy w interesujące wzory stanowią piękny element dekoracyjny. Poza tym, nieraz istnieje możliwość wybrania zestawu kolorów – można dopasować dolną część pufy do pokrywy w tym samym lub zupełnie innym kolorze, a nawet wymienić na inną. Ciekawą propozycję, dostępną na rynku stanowią także pufy okrągłe z ozdobnymi gwoździami, obite eleganckim materiałem przypominającym plusz. Są łatwe w pielęgnacji, a sprawdzają się zarówno w salonie, jak i lokalu usługowym.