Prześcieradło na spokojne noce

Prześcieradło zmieni wygląd jak i komfort łóżka. Warto wybrać odpowiednie, które pomoże spokojnie zasnąć w nocy. Pościel jest wykonana z różnych tkanin, przez co będzie wyglądała inaczej i będzie miała inne właściwości. Niektóre z nich będą dawać dużo ciepła w zimne noce, inne przyniosą lekkość i ochłodę na dni letnie i ciepłe.

Pościel zazwyczaj jest w zestawie z prześcieradłem z gumką lub bez. Prześcieradło z gumką ma elastyczne krawędzie, dzięki temu idealne dopasowanie do materaca. Odpowiednio dobrane nie będzie przesuwać się w nocy.
Prześcieradło bez gumki dobrze chroni materac przed pobrudzeniem. Ten rodzaj prześcieradła znacznie łatwiej jest wyprasować i złożone przechowywać w szafie.

Prześcieradło nieprzemakalne – dodatkowa ochrona na materac

Ochronne podkłady na łóżko, to produkty wykonane są z miękkiego, antystatycznego tworzywa, które zapewniają pełen komfort w łóżku. Zarówno podkłady, jak i prześcieradła wodoodporne są w pełni przyjazne i antyalergiczne.
Podkłady na łóżko chronią materac przed zabrudzeniami, a jednocześnie są całkiem obojętne dla skóry. Dzięki miękkiemu materiałowi są przyjemne dla chorych i osób starszych.
Podkłady na łóżko dobrze utrzymuje się na materacu, co znacząco wpływa na komfort ich używania. Można korzystać z nich w domach prywatnych, do ochrony materaca zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego prześcieradła?

– Gramatura, oznacza liczbę splecionych włókien w metrze kwadratowym tkaniny. Większa gramatura sprawia, że materiał jest gruby, a co za tym idzie cięższy i bardziej trwały.

– Odpowiedni rozmiar prześcieradła, wymiary materacy oraz pościeli mogą różnić się pomiędzy markami szerokością, długością jak i głębokością

– Rodzajem tkaniny, przemogą być wykonane z mieszanki bawełny, poliestru, materiału jersey, frotte,kory, czy satyny bawełnianej

Należy prześcieradła prać regularnie, aby uniknąć wnikania kurzu oraz brudu we włókna. Poprawnie piorąc, susząc i przechowując prześcieradło zapewnia się jego dłuższe użytkowanie.

Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/przescieradla-i-podklady-c-2_7.html

Opublikowany w dom