Pieluchy tetrowe – niezbędny dodatek dla każdego bobasa

Jeżeli będziesz mamą lub już nią jest – temat pieluch tetrowych nie jest ci obcy. Pieluchy tetrowe znane są bowiem od pokoleń, a rodzice chętnie je wykorzystują w opiece nad maluszkiem. Jak używać pieluch tetrowych? O to nasze wskazówki.

Różne zastosowania

Większość rodziców nie wyobraża sobie podstawowej wyprawki bez pieluszek tetrowych. Ten niewielki kawałek materiału ma wiele zastosowań. Niektórzy rodzice chętnie używają pieluch tetrowych do przewijania niemowlaka i niechętnie chcą je zastąpić pampersami dostępnymi w markecie. Inni, z kolei pieluch używają do wycierania buzi maluszka podczas odbijania, przykrywania go w cieplejsze dni, jako matę w miejscach publicznych, na którą spokojnie można położyć bobasa lub jako podkład do wanienki przy kąpieli. Pieluchy tetrowe bywają często najlepszą przytulanką do spania malucha.

Zalety pieluszek tetrowych

Pieluszki tetrowe wykonane są z naturalnej tkaniny – bawełny. Materiał ten dobrze chłonie wilgoć, oddycha i nie podrażnia delikatnej skóry maluszka. Poza tym pieluchy tetrowe są wielokrotnego użytku (bardzo szybko je się pierze i gotuje), dzięki czemu mogą służyć naszemu dziecko naprawdę bardzo długo. Dodatkowym plusem, jest fakt, iż pieluchy tetrowe są bardzo tanie. W sklepach dla dzieci kupimy je w granicach – od 3zł do 10 zł za sztukę.

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Dawniej używano przede wszystkim białych pieluch. Dziś mamy chętnie kupują pieluchy tetrowe kolorowe, wzorzyste oraz z różnorodnymi zwierzęcymi i bajkowymi motywami, aktualnie na topie są peluszki w sowy, kwiatki, chmurki, gwiazdki czy serduszka.

Pieluszki tetrowe warto zawsze mieć pod ręką. Rodzice chętnie z nich korzystają w różnych sytuacjach, a dzieci szybko się do nich przyzwyczajają.