Obroże dla psów najlepszej jakości!

Obroże dla psówWybieramy obroże dla psa

Właściciele psów w głównej mierze skupiają swoją uwagę do tych akcesoriów, które wykorzystywane są przez psa w domu. Z ogromną pieczołowitością dobiera się psie legowisko, miski do jedzenia, a nawet poszczególne zabawki. Takie akcesoria dla psów to jednak nie wszystko. Mało kto zwraca uwagę, że z podobną troską powinna zostać dobrana obroża dla psów. Jak zatem poprawnie dobierać dobre obroże?

Jaki materiał?

Na rynku znaleźć można bez trudu obrożę wykonane z co najmniej trzech różnych materiałów. Są to obroże skórzane, parciane i metalowe.
Obroża skórzana może stanowić dla psa niebezpieczeństwo, ponieważ zaniedbana może stać się groźnym siedliskiem bakterii. Obroża parciana ma tendencje do nasiąkania woda, a z kolei obroża metalowa może powodować silne uczulenia lub też zranienia skóry u psa.
Z tego powodu tak ważne jest dobranie konkretnego materiału obroży do stylu życia i przyzwyczajeń psa.

Jaki rozmiar?

Nie mniej ważne od materiału, z którego będzie wykonana dana obroża, jest jej rozmiar.
Celem obroży jest przede wszystkim zapewnienie psiakowi bezpieczeństwa podczas spacerów. Z tego powodu jej rozmiar jest kluczowy, ponieważ zbyt luźna może spowodować wyślizgnięcie się z niej psa i ucieczkę, gdy zostanie czymś zdenerwowany. Tak samo niebezpieczna może być obroża zbyt ciasna, która może za mocno naciskać na ciało psa, co będzie stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia.
Dobra obroża to taka, która będzie umożliwiała luźne włożenie palca pomiędzy nią, a szyję psiaka.