Kompostownik

Czysty, piękny i zadbany ogród jest wizytówką każdego nowoczesnego domu. Często jednak właściciele posiadłości mają problem co zrobić ze skoszoną trawą, opadającymi liśćmi czy chwastami. Wiele osób nie posiada już tradycyjnego pieca centralnego ogrzewania, w którym można by było spalić skoszoną trawę, chwasty czy liście.
W dzisiejszych czasach mieszkańcy zazwyczaj inwestują w nowoczesne piece na przykład na pellet czy ekogroszek, bądź podłączyli swoje gospodarstwo domowe do ogrzewania gazowego.
Chcąc zadbać o swój ogród najlepszym wyborem zdecydowanie jest kompostownik. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, gdyż w naturalny sposób umożliwia on szybki rozkład odpadów.
Kompostowniki dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kolorach, zarówno drewniane, metalowe jak i plastikowe. Można je umieścić w dowolnym miejscu w swoim ogrodzie i na bieżąco wrzucać do niego odpady ze swojego ogródka.
Kompostowniki ogrodowe drewniane prezentują się bardzo modnie i subtelnie. Nie rzucają się w oczy a doskonale sprawdzają się w swojej roli.
Powstały kompost można wykorzystać ponownie, jako ekologiczny nawóz dla roślin ogrodowych. Oprócz odpadów z ogrodu, takich jak liście czy chwasty do kompostownika wrzucać można również fusy od kawy lub herbaty, skórki od owoców, warzyw a nawet trociny.
Jedynym minusem kompostownika ogrodowego jest fakt, iż jest to surowiec naturalny, który wraz z upływem czasu ulega zmianom. Na powierzchni mogą pojawić się mikropęknięcia, ślady żywicy czy przebarwienia.
Warto zadbać o to aby powierzchnię kompostownika impregnować co sezon odpowiednim preparatem, który zabezpieczy drewno przed uszkodzeniami i niekorzystnymi zmianami.
Cena kompostownika uzależniona jest od wielkości i wybranego modelu i mieści się ona w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Warto wybrać model z uchylaną pokrywą, który będzie wyglądał bardzo dyskretnie. Produkty te dostępne są w sklepach ogrodniczych, supermarketach, dyskontach, a także w wielu sklepach internetowych.

Więcej dowiesz się na: https://www.sklepogrodniczy.pl/kompostowniki/