Kolorowe skarpetki

Elementem garderoby, do którego przywiązuje się największą wagę są skarpetki.

Zalety skarpetek

Czarne, białe, kolorowe i wzorzyste skarpetki ubierane do butów sportowych cieszą się niebywałą popularnością. Głównym ich zadaniem jest ochrona skóry stopy przed otarciami powodowanymi przez ruchomość buta podczas szybkiego marszu lub biegu.
Skarpetki, to nowoczesna wersja dawnych onuc – owijek chroniących stopy żołnierzy przemierzających pieszo znaczne obszary kraju. Dzięki tej „warstwie izolacyjnej” znajdującej się pomiędzy skórą a wyściółką buta, cała stopa jest chroniona przed urazami mechanicznymi, nadmierną potliwością, a także wychłodzeniem.

Skarpetki produkowane są przeważnie z wełny i bawełny z domieszką innych włókien, takich jak poliamid, spandex czy nylon. Niektóre skarpetki posiadają dodatek w postaci włókien technicznych poprawiających ich właściwości grzybobójcze, termiczne i anty potliwe.

Modna stylistyka

Większość osób nie wyobraża sobie niezałożenia skarpetek do spodni – jest to tak naturalna stylizacja, że nie da się nie zauważyć ich braku.
Bez względu na sytuację, skarpetki powinny być dobierane do reszty garderoby pod kontem wizualnym – w kolorze czarnym będą pasować do ciemnego garnituru, białe dobrze skomponują się z butami sportowymi i szortami, natomiast wzorzyste i kolorowe będą dopełnieniem stroju odrobinę ekstrawaganckiego, szalonego lub stonowanego, casualowego.

Kolorowe skarpetki znakomicie komponują się z jednobarwnymi ubraniami – są elementem przyciągającym uwagę i będącym tematem przewodnim zamierzonej stylistyki.
Wzorzyste i kolorowe skarpetki to również bardzo praktyczny upominek – osoba obdarowana z pewnością doceni specjalnie dla niej wybrany wzór oraz kolor i z chęcią będzie je nosić.

Opublikowany w Blog