Egzotyka dla każdego: gdzie warto się wybrać?

Miłośnicy dalekich wypraw chętnie odkrywają nowe kierunki, a egzotyczne podróże są dla nich metodą na życie. Gdzie warto się wybrać? Oto kierunki, na które polskie biura podróży stawiają coraz chętniej.

Odległa Azja

Po fascynacji Chinami, Tajlandią, Wietnamem oraz Indiami, nadszedł czas na Japonię. Kraj Kwitnącej Wiśni to moc atrakcji dla każdego. Nie brak tu wielkich miast, w których dominują nowoczesne rozwiązania, nie brak też spokojnych zakątków, w których można stanąć oko w oko z japońską tradycją. Ten kraj zadziwia swymi kontrastami, a wycieczki po jego terenie każdemu dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Gorąca Afryka

Egipt i Kenia wciąż cieszą się popularnością wśród turystów, rośnie im jednak spora konkurencja. Fani egzotycznych wypraw coraz częściej wybierają wypoczynek na terenie takich państw, jak Republika Południowej Afryki, Gambia czy Senegal. W tych krajach wciąż można się cieszyć dziką przyrodą, można też odkrywać piękno kultury Czarnego Lądu.

Egzotyka w amerykańskim wydaniu

Egzotyką można się też nacieszyć na kontynencie amerykańskim. Oczy turystów zwracają się w stronę takich państw, jak Brazylia oraz Argentyna. Coraz więcej ofert dotyczy też wypraw po tak ciekawym państwie, jakim jest Kolumbia. Kusi ona dziką przyrodą oraz kolonialnymi miastami, które wciąż urzekają swym pięknem.

Miłośnicy egzotycznych podróży mają coraz szerszy wybór. W turystycznych katalogach pojawia się przecież coraz więcej ofert, dzięki którym odkrywanie piękna świata staje się łatwym i przyjemnym zadaniem.