Do gry czy do biura?

Fotel dla gracza (krzesło gamingowe) to niezbędnik każdego, kto uwielbia grać w gry i spędza przed komputerem wiele godzin/ Odpowiednio dobrane fotele gamingowe na pewno przełożą się to na wyższy komfort grania, zaś w dłuższej perspektywie czasu, również na brak problemów ze zdrowiem. Ogromne zainteresowanie tego typu akcesoriami sprawia, że producenci przygotowują coraz więcej różnorodnych propozycji, stąd tez każdy znajdzie swój najlepszy model.

Biurowy czy gamingowy

Osoby, które nie są fanami gier, często nie zdają sobie sprawy, jak wielka różnica występuje pomiędzy fotelami biurowymi, a tzw. fotelami gamingowymi. Fotel do gier to nie tylko fotel wyróżniający się innym designem i ceną, lecz również dopasowaniem do ciała i możliwością regulacji. Wszyscy, którzy na fotelach się znają doskonale wiedzą, że różnice pomiędzy fotelami do pracy biurowej i gier są wyraźne. Bez względu jednak na to, fotele gamingowe mogą być jednocześnie fotelami biurowymi, jak i tymi do gry, wszystko to kwestia gustu. W drugą stronę jednak zwykle to nie działa. Fotele biurowe są za mało zaawansowane, by były wygodne przez wiele godzin gry.

Fotel dla gracza – główne cechy

Fotele gamingowe dla graczy przede wszystkim muszą być wygodne. Z tego też względu typowe fotele gamingowe cechują się sporymi rozmiarami. Zwykle mają one szerokie siedziska, a także wysokie oparcia. Wiele modeli występuje w kubełkowej konstrukcji, nawiązującej do foteli samochodowych. Elementem niezbędnym w tego typie fotelach będą także podłokietniki, a także możliwości regulacji. Niektórzy gracze nie wyobrażają sobie modeli bez możliwości dostosowania wysokości siedziska, a także mechanizmu znanego jako TILT (to właśnie on umożliwia bujanie). Co więcej, dobry fotel gamingowy powinien mieć też regulowane podłokietniki oraz regulowany kąt pochylenia. Świetnie jak ma poduszki pod plecy i kark, a także elementy odpowiadające za poprawienie przepływu powietrza. Cena tego typu foteli w dużej mierze zależy od tego, jakie materiały zostały wykorzystane do konstrukcji danego fotela.